LAKIEROWANIE UV

Drukarnia i introligatornia HOT ART posiada w swojej ofercie również usługę lakierowania UV, która jest jednym z najbardziej popularnych sposobów uszlachetniania materiałów, dzięki któremu druk jest uwydatniony oraz jednocześnie zabezpieczony przed ścieraniem i wilgocią. Dodatkową zaletą procesu lakierowania jest fakt, iż polakierowany materiał nie pęka przy bigowaniu.

Istota procesu lakierowania UV polega na nakładaniu odpowiedniej grubości warstwy lakieru (błyszczącego lub matowego) na zadrukowaną powierzchnię przy użyciu techniki sitodruku. Istnieje możliwość nałożenia lakieru UV zarówno na całą powierzchnię danego materiału, jak również tylko jego określone partie.

Warstwa lakieru utrwalana jest z wykorzystaniem promieniowania UV, co pozwala na uzyskanie bardzo trwałej i jednocześnie jednolitej struktury. Proces lakierowania można wykonywać na różnego rodzaju materiałach i tworzywach. Lakierowaniu UV bez problemu można podawać różnego rodzaju oraz grubości papier, tekturę, tworzywa sztuczne. Najczęściej jednak lakieruje się ulotki, foldery branżowe, katalogi firmowe, kalendarze reklamowe, opakowania i okładki czasopism.